Mistrzostwa Polski w Półmaratonie.PIŁA. W roli fotoreportera….

Mistrzostwa Polski w Półmaratonie Kobiet i Mężczyzn zakończyły się dość niespodziewanie. U kobiet zwyciężyła "wydłużająca się" Sylwia Ejdys (zgłosiła się w ostatniej chwili), druga była Iza Trzaskalska, a trzecia Aleksandra Lisowska. Pod nieobecność najlepszych (Iwona Lewandowska i Olga Ochal walczyły w Libanie o Mistrzostwo Świata Wojskowych - i zdobyły odpowiednio pierwsze i drugie miejsce; Karolina Jarzyńska ma swój cykl przygotowań, podobnie Agnieszka Mierzejewska, która startowała w Życiowej Dziesiątce) łatwo było o medal (brąz to zaledwie 19,55). U mężczyzn zwyciężył Adam Nowicki, który pewnie miałby lepszy czas, gdyby nie stanął na pierwszej bramie na 21 km;) Drugi był powracający do świetnej dyspozycji Paweł Ochal (wczoraj zrobił dwa treningi, traktując Piłę jako bodziec przed Maratonem w Poznaniu). Trzecie miejsce zdobył Wojciech Kopeć. Tradycyjnie w klasyfikiacji generalniej zwyciężył Kenijczyk - tym razem Daniel Muteti - ukończył on bieg z rekordem trasy (poprawionym o 14 sekund). Cóż, niektórym wysoka temperatura nie przeszkadza. A ciepło było, karetka musiała kursować kilka razy.